Korzystanie z ofert SPA stało się ostatnimi czasy bardzo modne. Jest to jednak trend niezwykle korzystny dla zdrowia i urody. I nie chodzi tutaj tylko o korzystanie z salonu kosmetyki, ale o szereg innych zabiegów kosmetycznych. Polacy i Polki pokochali SPA, szczególnie za masaże przez wzgląd na ich niezwykłe właściwości rewitalizujące i wzmacniające ciało. Poza tym korzystnie wpływają one na samopoczucie.

Masaż to swoje rodzaju uczta dla duszy i ciała. Należy do jednej z najstarszych form postępowania leczniczego. Nie tylko może zmienić wygląd, ale także i funkcjonowanie całego organizmu człowieka. Podstawowym celem dobrze wykonanego masażu jest wpłynięcie na układ ruchu, skórę, tkankę tłuszczową, tkankę łączną, zakończenia nerwowe w skórze, a także na układy krwionośny i chłonny.

Najbardziej uniwersalnym rodzajem masażu jest masaż klasyczny. Jego działanie – lecznicze, pobudzające bądź relaksacyjne uzależnione jest od intensywności bodźców, ich formy oraz szybkości wykonywania go. Większość technik stosowanych w masażu klasycznym polecana jest przede wszystkim osobom, które chcą poprawić lub utrzymać ogólną sprawność i kondycję organizmu albo potrzebują przyspieszenia regeneracji mięśni oraz poprawienia ich jędrności i elastyczności.

Dość popularny stał się również masaż relaksacyjny polecany przede wszystkim osobom zestresowanym, przemęczonym, ze wzmożonym napięciem nerwowo-mięśniowym. Podczas takiego zabiegu masażysta wykonuje powolne, spokojne i łagodne ruchy tak, aby klient mógł doskonale się odprężyć, wyciszyć i przywrócić równowagę pomiędzy swoją duszą i ciałem. Do tego rodzaju masażu najczęściej wykorzystywane są naturalne oleje o przeróżnych, przyjemnych nutach zapachowych.

Coraz popularniejsze stają się także specjalistyczne masaże skierowane do sprecyzowanej grupy osób. Do takiej grupy należą masaże wykonywane u kobiet w ciąży. Celem takiego masażu jest głównie redukcja obrzęków i wzmożonego napięcia tkanek oraz usprawnienie odpływu żylnego. Dodatkowo mając na uwadze zmiany, jakie ciąża powoduje w kobiecym ciele, masaż taki pomaga zadbać o estetykę skóry brzucha. W tym celu przeprowadzane jest delikatne, profilaktyczne jej uelastycznianie.

Każdy od czasu do czasu powinien udać się do SPA po chwilę relaksu i wytchnienia. Po masażu ciała warto skorzystać z usług salonu kosmetyki by zadbać także o skórę twarzy. Ta też potrzebuje odrobiny luksus, jaki z pewnością zaoferują jej profesjonalne kosmetyczki pracujące w salonie.