peelingiPeeling to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który polega na złuszczaniu martwego naskórka. Mimo że jest bardzo prosty w wykonaniu, przynosi niesamowite efekty. Takie oczyszczanie twarzy może zrobić niemal każdy – bez względu na płeć, wiek oraz rodzaj skóry. I bez wątpienia, kto raz pozna cudowne działanie peelingu, będzie do niego wracać regularnie z wielką przyjemnością.

Peeling, od regeneracji do rewelacji

Ludzka skóra to bardzo ważny organ pełen skomplikowanych mechanizmów. Tak samo jak inne części naszego ciała, skóra jest naturalnie przygotowana do procesów regeneracji. Wszystkie narządy ciała w trakcie całego naszego życia wiele razy samoistnie się odnawiają, wymieniając stare i uszkodzone komórki na nowe. Ten proces regeneracji został zaprogramowany genetycznie przez naturę troszczącą się o utrzymanie tkanek i całego ciała w dobrej kondycji.

W całym organizmie to właśnie naskórek odnawia się najszybciej. Naturalny proces regeneracji skóry odbywa się cyklicznie co 28 dni. Naskórek zbudowany jest z kilku warstw ułożonych piętrowo, jedna na drugiej. Nowe komórki pojawiają się najpierw w najgłębszych warstwach, następnie dzielą się i różnicują, aby w końcu dostać się do najbardziej zewnętrznego poziomu skóry. Najstarsze komórki zostają zepchnięte do górnych części naskórka, gdzie dochodzi do ich złuszczenia i obumarcia.

Peeling stosuje się właśnie po to, aby pozbyć się obumarłego naskórka, który zapycha zdrową skórę. Ten zabieg kosmetyczny nie tylko oczyszcza twarz, usuwając zrogowaciałe płaty, ale także odsłania jaśniejszą, gładszą i zdrowszą warstwę skóry. Ponadto peeling odblokowuje i oczyszcza pory, przywraca równomierną pigmentację skóry oraz zapewnia jej lepsze wchłanianie substancji odżywczych zawartych w kremach.

Peeling, od stóp do głów!

Peeling jest zabiegiem kosmetycznym, któremu można poddać całe ciało od stóp do głów. Stosuje się go na każdą partię ciała: twarz, szyję, dekolt, plecy, brzuch, ręce, nogi, stopy. A także, jako lek na wiele problemów skórnych: cellulitis, krostki, wągry, zaskórniki, rozszerzone pory, przebarwienia, rozstępy i wiele, wiele innych. Należy przy tym pamiętać o tym, że peeling, tak jak każdy zabieg kosmetyczny, ma pewną grupę przeciwwskazań, do których na ogół zalicza się infekcje bakteryjne i wirusowe, alergie skórne oraz okres ciąży i laktacji.

Peelingi, od drobnoziarnistych do laserowych!

Wybór peelingów jest dzisiaj ogromny. Rozmaitość peelingów rozpoczyna się od tego, że może być on wykonany i w domu, i u kosmetyczki, i u dermatologa. Wszystko zależy od kondycji naszej skóry oraz zasobu portfela. Rodzaje peelingów dzielą się także według danych partii ciała. Z reguły na większe części skóry stosuje się peeling gruboziarnisty, a do mniejszych, jak twarz, szyja, dekolt, dłonie, przeznaczony jest peeling drobnoziarnisty. Nie ważne, jakiego peelingu użyjesz, z pewnością jego efekty mile Cię zaskoczą, gdyż nie jest mitem, że peeling jest pierwszym krokiem do pięknej skóry.

Peelingi, zestawienie

  • Peeling domowy może być wykonany samodzielnie w domu. Najczęściej wykorzystuje się do niego produkty spożywcze, które akurat znajdują się w naszej kuchni. Peeling domowy może być wykonany z rzeczy rozmaitych: cukru, płatków owsianych, a nawet kakao. Hitem ostatniego czasu jest peeling kawowy, który ma zbawienne działanie na cellulit i nierówną skórę. Peeling kawowy nie musi być wcale gorszy od tego, przeprowadzonego w salonie, jednak nieumiejętnie wykonany może doprowadzić do podrażnień skóry.
  • Żel peelingujący można nabyć w sklepach, aptekach i drogeriach. To kosmetyk, przeznaczony do różnych typów i problemów skóry, który możesz znaleźć na stronie: http://www.garnier.pl/twarz/piekno/garnier/czysta-skora-fruit-energy/zel-peelingujacy-rewitalizujacy. Formuła żelu peelingującego wykonana jest z mieszaniny kwasów i wyciągów roślinnych. Dzięki kolorowym drobinkom twarz zostaje dogłębnie oczyszczona, odzyskuje energię, a także staje się piękniejsza i nabiera blasku. Dermatolodzy zalecają na ogół, aby stosować takie kosmetyki dwa razy w tygodniu, jako rytuał regularnej pielęgnacji twarzy.
  • Peeling kosmetyczny to zabieg odbywający się w profesjonalnym salonie kosmetycznym. W takich miejscach oferowane są rozmaite usługi oczyszczania twarzy i ciała, które należy dostosować do swoich potrzeb. W ofercie salonów kosmetycznych znajdują się między innymi: peeling kawitacyjny, enzymatyczny lub mikrodermabrazja. Do ich wykonania wykonuje są specjalne maseczki kwasowe, które mają przeniknąć do głębokich warstw naskórka. Przed zapisaniem się na taki zabieg, warto dokładnie sprawdzić miejsce, do którego zamierzamy się wybrać, aby nie trzeba było później odwiedzać dermatologa.
  • Peeling medyczny, czyli dermopeeling to zabieg wykonywany w gabinecie dermatologicznym. Działanie takiego peelingu jest mało inwazyjne i wielokierunkowe. Zalecany jest osobom z przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi, zaburzeniami pigmentacji oraz zmarszczkami. Dermopeeling wykonywany jest za pomocą kwasów, a lekarz dostosowuje go do odpowiedniego poziomu wnikania w skórę. Peeling medyczny może być powierzchniowy, średniogłęboki lub głęboki.

Jeśli szukasz odpowiedniego dla siebie peelingu oczyszczającego, zajrzyj na stronę: http://www.garnier.pl.