Czy wiesz, że możliwe jest całkowite pozbycie się włosów za pomocą lasera? Depilacja pach, pleców, wąsika? Laserowe usuwanie owłosienia pomoże Ci w każdym z tych przypadków! Dowiedz się, jak wygląda depilacja laserowa, przeczytaj, kto może się jej poddać, a dla kogo jest ona niewskazana.
Czy przed zabiegiem należy się ogolić?
Przed zabiegiem depilacji laserem Vectus włosy powinny mieć około 1-2 mm, dzięki czemu możliwe będzie zaznaczenie obszaru, który zostanie poddany depilacji. W przypadku dłuższych włosów istnieje ryzyko, że pochłoną one energię lasera uniemożliwiając tym samym zniszczenie mieszków włosowych. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów dobrze jest usunąć owłosienie na dzień przed zabiegiem lub w przypadku wyjątkowo ciemnych i uporczywych włosów w dniu zabiegu – mówią lekarze z Kliniki Ziemlewski.
Czy depilacja laserowa to bolesny zabieg?
Odczuwalny w trakcie zabiegu poziom bólu jest tak niewielki, że nie jest wymagane podanie znieczulenia. Większość pacjentów, którzy poddali się laserowemu usuwaniu owłosienia określa jego bolesność jako minimalną, a ewentualny dyskomfort jako możliwy do zniesienia – przekonują eksperci z Klinik Ziemlewski. Należy jednak zaznaczyć, że bolesność zabiegu wzrasta u osób o ciemnej karnacji i tych ze świeżą opalenizną. W takich przypadkach, aby zwiększyć komfort całej procedury poddawaną zabiegowi okolicę można posmarować żelem chłodzącym lub znieczulającym – wyjaśniają doświadczeni dermatolodzy z Kliniki Medycyny i Ginekologii Estetycznej Ziemlewski. To na ile bolesny będzie wydawał nam się zabieg depilacji laserowej związane jest również z koncentracją melaniny w naskórku i z tym, z jaką kombinacją włosów mamy do czynienia, gdyż energia lasera jest absorbowana przez pigment (melaninę i hemoglobinę). W praktyce oznacza to, że depilacja laserowa może okazać się boleśniejsza dla osób mających bardzo gęste i ciemne owłosienie – tłumaczą lekarze z Kliniki Ziemlewski.
Czy do zabiegu należy się jakoś specjalnie przygotować?
Zabieg depilacji laserowej nie wymaga zbyt wielu przygotowań, tym o czym koniecznie trzeba pamiętać jest zaprzestanie opalania na 3-4 tygodnie przed zabiegiem (dotyczy to również sytuacji, gdy poddajemy się serii zabiegów), co pozwoli uniknąć dyskomfortu spowodowanego nadmierną absorpcją światła na naskórek – mówią specjaliści z Klinik Ziemlewski. Na 4 tygodnie przed zabiegiem zaleca się również zrezygnowanie z depilacji woskiem czy wyrywania włosków pęsetą, co pozwoli zwiększyć efektywność całej procedury – dodają.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?
Do tych najczęściej wymienianych zalicza się świeżą opaleniznę, ciążę (i okres laktacji), cukrzycę, bielactwo, łuszczycę, epilepsję, wszczepiony rozrusznik serca, przyjmowanie leków fotouczulających, przerwaną ciągłość naskórka, świeże zabiegi chirurgiczne, widoczną opryszczkę czy wrażliwość na światło – wyjaśniają eksperci z Kliniki Ziemlewski. Na 24 godziny przed zabiegiem konieczne jest powstrzymanie się od picia alkoholu, a jeśli stosujemy kosmetyki z retinolem i witaminą C to wówczas trzeba odstawić je na 2 tygodnie przed zabiegiem – mówią specjaliści w zakresie medycyny i ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski. Jeśli przyjmujemy takie zioła jak dziurawiec czy nagietek to z nich także należy zrezygnować na 14 dni przed depilacją. Niewskazane jest również stosowanie peelingów czy sięganie po tradycyjne metody depilacji, gdyż można w ten sposób podrażnić skórę – dodają doświadczeni dermatolodzy. Uwaga ta dotyczy również samoopalaczy, z którymi powinniśmy rozstać się na 7 dni przed laserowym usuwaniem owłosienia. Ostatnim może nie tyle z przeciwwskazań, co z przygotowań do zabiegu jest przyjmowanie aspiryny – jeśli z różnych względów sięgamy po ten lek, to po raz ostatni powinnyśmy przyjąć go 48 godzin przed zabiegiem.
Czy zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny?
Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji urządzeń i wykonywaniu zabiegu przez doświadczonych lekarzy jest on całkowicie bezpieczny. Ustawienie bezpiecznych dla naszej skóry parametrów zabiegu (jest to możliwe dzięki inteligentnemu czytnikowi poziomu melaniny w skórze – Skintel) wyklucza ryzyko poparzenia, a chłodzenie skóry przed, w trakcie i po zabiegu sprawia, że odczuwane przez pacjenta w trakcie całej procedury ciepło jest minimalne, co pozwala na zastosowanie wyższej energii, jak również przekłada się na większą skuteczność zabiegu. Obie wspomniane technologie sprawiają, że zabieg depilacji laserowej jest w 100% bezpieczny dla pacjenta – zapewniają lekarze z Kliniki Ziemlewski.
Więcej na stronie: http://klinikiziemlewski.pl/poznan