O niektóre części ciała dbamy na co dzień – pielęgnujemy skórę twarzy, o to, by nie odmrozić dłoni zimą, ani nie przesuszyć ich latem, regularnie depilujemy nogi i bikini…Niestety – o pielęgnacji piersi zazwyczaj przypominamy sobie, kiedy pojawia się jakiś „drobny defekt” w postaci nie tak jędrnej już skóry…
Na szczęście współczesna kosmetyka jest sobie w stanie z tym problemem poradzić. Co więcej – ma do zaoferowania nawet więcej zabiegów tak, aby pielęgnacja piersi również mogła być kompleksowa. Wraz z użyciem nowoczesnej aparatury rzecz jasna. Jakie to zabiegi?
Między innymi podciśnieniowy zabieg na piersi – który ma za zadanie przywrócenie im jędrności poprzez stymulację podciśnieniem. Jest ono wytwarzane w specjalnych tubach nakładanych na biust – dzięki takiemu rozwiązaniu oddziałuje się nie tylko na skórę, ale również mięśnie. Piersi zostają więc podniesione. Sam zabieg trwa około pół godziny, kosztuje już od 30 złotych, jednak jest doznaniem dość intensywnym, więc dla osób wrażliwych może być źródłem pewnego dyskomfortu.
Oprócz tego można zafundować swoim piersiom elektrostymulację. Również pomaga ona poradzić sobie z problemem braku jędrności. Na biust nakładane są dopasowane do jego wielkości nakładki – i następuje stymulacja mięśni za pomocą mikroprądów. Biust nie tylko ulega podniesieniu i ujędrnieniu, ale również staje się twardszy. Zabieg także trwa pół godziny, kosztuje 30 złotych, ale konieczne są co najmniej trzy jego powtórzenia dla osiągnięcia optymalnych efektów.
Piersi można również ujędrniać za pomocą zabiegów z użyciem maski gipsowej. Jest to rodzaj kompleksowej pielęgnacji, złożonej z peelingu, masażu pobudzającego krążenie. Stosowane jest również aktywne serum oraz ultradźwięki. Na koniec nakłada się maskę gipsową o silnych właściwościach modelujących, oraz maksymalizujących wchłanianie serum przez skórę. Dodatkowo po zdjęciu maski zaaplikowany zostaje krem, który ma za zadanie poprawić jakość skóry piersi. Zabieg ten kosztuje od 150 – 200 złotych, trzeba sobie też zarezerwować odpowiednio dużo czasu.

Dość kosztowna jest również mikrodermabrazja… Tak – ten zabieg może być  stosowany również na piersi. Dzięki zastosowaniu tlenku glinu do złuszczania naskórka – następuje stymulacja skóry do regeneracji. Złuszczenie to jednak dopiero wstęp do dalszych działań pielęgnacyjnych – za pomocą ultradźwięków w skórę wprowadzane jest serum ujędrniające oraz maska algowa. Mikrodermabrazja ma zastosowanie również w wypadku chęci zredukowania rozstępów (pojawiających się na przykład po okresie ciąży). Wtedy zamiast masek stosuje się serum przeciw bliznom. Za całą procedurę należy zapłacić od 190 złotych wzwyż, w zależności od używanych preparatów.

Oczywiście właściwa pielęgnacja biustu to nie tylko korzystanie z profesjonalnych usług. Również w domowym zaciszu ważne jest regularne nawilżanie skóry piersi (podczas którego można również przeprowadzać samobadanie), oraz noszenie właściwie dobranej bielizny.