Najnowsze technologie służą nie tylko w medycynie – wiele z nich jest przyswajanych przez dziedzinę kosmetologii. Uroda jest dzisiaj czymś więcej, niż tylko wizualną właściwością – to element naszego kapitału społecznego i kulturowego. Młode, szczupłe i piękne ciało i twarz to dla wielu cel codziennych dążeń.
Nowoczesna kosmetyka przychodzi z pomocą. Pomaga nie tylko zachować urodę – ona wręcz umożliwia „cofnięcie zegara biologicznego”. Dzieje się tak na przykład za pomocą biostymulacji. Rozróżnić można biostymulację elektryczną oraz laserową. W obu rodzajach zabiegów chodzi o pobudzenie mięśni do pracy dzięki przekazywaniu im odpowiednich impulsów.
Podczas zabiegu biostymulacji elektrycznej – wybrane partie ciała (oraz twarzy) są podpinane do urządzenia oraz poddawane impulsom (dobranym zgodnie z indywidualnymi preferencjami). Zabieg jest komfortowy głównie dlatego, że impulsy przypominają te naturalne. Wśród licznych efektów natomiast, można wyróżnić:
• modelowanie i kształtowanie mięśni całego ciała; jak i miejsc „newralgicznych”(jak uda, pośladki, kolana itp.);
• ujędrnianie wybranych partii ciała, redukcja cellulitu;
• redukcja rozstępów, wzmocnienie mięśni brzucha (np. po porodzie);
• unoszenie biustu, przywrócenie mu jędrności i sprężystości;
Ale także:
• ujędrnienie skóry twarzy;
• poprawa dotlenienia i ukrwienia skóry;
• zredukowanie zmarszczek, ujędrnienie skóry, poprawa owalu twarzy;
Zabieg biostymulacji elektrycznej trwa około 30 minut. Konieczne jest jego kilka – kilkanaście powtórzeń dla uzyskania optymalnych rezultatów. Nie są natomiast wymagane przerwy między zabiegami – można się im poddawać codziennie, dla szybszych efektów.
Biostymulacja laserowa jest metodą stosowaną nie tylko w kosmetyce, ale i w dermatologii. Zmienione obszary skórne są naświetlane laserem niskoenergetycznym. Metoda ta jest bezbolesna i bezinwazyjna, pomaga nie tylko poprawiać wygląd, ale również redukuje ból, obrzęk, pomaga w gojeniu się ran.
Zabiegi stosuje się również po to, by powstrzymać stany zapalne. Działanie terapeutyczne przejawia się w :
• leczeniu owrzodzeń, odleżyn czy oparzeń (także tych po radioterapii) oraz odmrożeń;
• leczeniu chorób przebiegających ze świądem;
• leczeniu wirusowych chorób skóry (jak opryszczka, półpasiec, brodawczaki);
• terapii redukującej łysienie plackowate oraz wypadanie włosów
• leczeniu różnego rodzaju chorób skórnych, jak trądzik, zaburzenia barwnikowe, bielactwo, grzybica, wypryski, łojotok czy rozszerzone pory;
Oczywiście terapia tego typu schorzeń dermatologicznych wiąże się również z bardzo korzystnym wpływem na wygląd. Już około 10 zabiegów pozwala w widoczny sposób wygładzić skórę, pozbyć się rozstępów czy niewielkich blizn. Regularne stosowanie biostymulacji wpływa na spłycenie zmarszczek, likwidację cellulitu.
Dodatkowymi zaletami tego zabiegu, poza oczywistymi korzyściami zdrowotnymi oraz kosmetycznymi są: bezbolesność, krótki czas trwania zabiegu oraz higieniczność całej procedury. Oczywiście – występują również pewne przeciwwskazania, jak choroba nowotworowa czy ciąża.
Ostrożność powinny również zachować osoby cierpiące na arytmię, niewydolność krążenia, ciężkie zakażenia wirusowe, niedoczynność lub nadczynność tarczycy czy cukrzycę. Pozostałe osoby cierpiące z powodu uciążliwych zmian skórnych powinny rozważyć ten rodzaj terapii, gdyż stanowi ona przyjemną alternatywę dla metod farmakologicznych. Zabiegi są bezpieczne, proste, a przede wszystkim – efektywne.